Największa giełda

Uwaga na polski scam ZłCoin!

Oszuści przekonują, że ZłCoin jest walutą wydaną przez polski rząd, w rzeczywistości jest to scam wyłudzający od użytkowników środki.

Na stronie CSIRT KNF, czyli Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa, pojawiło się ostrzeżenie przed nowym scamem czyhającym na polskich inwestorów. ZłCoin ma być nową państwową walutą wydaną przez polski rząd, która „pozwoli każdemu Polakowi zarobić od 20 000 zł”. Scam wymaga inwestycji zaledwie 900 złotych, aby po miesiącu wyciągnąć rzeczone 20 tysięcy złotych.

scam polska

Oszuści używają wszelkich metod, aby przyciągnąć naiwne ofiary, zaczynając od publikacji fałszywego wykresu rzeczonej waluty ZłCoin, a kończąc na umieszczeniu na stronie loga Ministerstwa Finansów. Najbardziej zaś nieprawdopodobne wydają się obietnice zysków, które sięgają ponad 2000 % w jeden miesiąc!

Nie obeszło się również bez użycia wizerunku znanej osoby, w tym wypadku Elona Muska, co miałoby dać użytkownikom złudne wrażenie wiarygodności i opłacalności ZłCoina.

złcoin elon musk

Oczywiście oszuści przy okazji próbują również wyłudzić wrażliwe dane, jak imię, nazwisko, numer telefonu czy adres email, które w przyszłości mogą posłużyć do kolejnych scamów.

scam złcoin

Strzeżcie się scamów i pamiętajcie, że jeśli coś wygląda zbyt różowo i obiecuje niebagatelne profity, to najczęściej sprowadza się to do bezczelnej próby wyłudzenia pieniędzy.

Warto w wypadku takich sytuacji wyrobić sobie nawyk zauważania schematów, które najczęściej są używane przez oszustów. Należą do nich: obietnice nierealnych zysków w krótkim czasie, używanie wizerunku znanych osób czy błędy ortograficzne na stronie. W razie gdy dany scam został przygotowany w bardziej precyzyjny sposób i budzi nasze zaufanie, ale coś jednak wydaje się nie tak, należy bezwzględnie zweryfikować informacje u źródła, czyli w tym przypadku na stronach Ministerstwa Finansów i polskiego rządu.

Dodaj komentarz