Największa giełda

Uwaga! Ataki phishingowe na Trust Wallet

Użytkownicy portfela kryptowalut Trust Wallet muszą uważać na ataki phishingowe mające na celu wyłudzenie frazy odzyskiwania i kradzież środków.

Poniżej przedstawiamy przykładowy fałszywy mail jaki możecie otrzymać od oszustów.

phishing trust wallet

Wiadomość przekierowuje na stronę, na której należy podać swoją frazę odzyskiwania, do której dostęp zyskują oszuści. Jest to bardzo podobny schemat działania jak w przypadku ostatniego ataku phishingowego na użytkowników portfela Exodus.

Uwaga! Phishing użytkowników portfela Exodus!

Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podawać wrażliwych danych typu: hasło, pin, seed na stronie na którą zostaliście przekierowani z wiadomości email. Nawet jeżeli wydaje się Wam, że adres email jest poprawny, to pamiętajcie że oszuści potrafią się pod niego podszyć.

Trust Wallet jest oficjalnym portfelem giełdy Binance. Za pomocą prostej aplikacji na smartfony umożliwia dostęp do aktywów cyfrowych, zarządzanie kryptowalutami i tokenami, a także kluczami prywatnymi. Portfel obsługuje większość dostępnych kryptowalut i tokenów i ta baza jest stale poszerzana.

3 komentarze do “Uwaga! Ataki phishingowe na Trust Wallet”

 1. Dzisiaj ktoś mi pobrał wszystkie środki z trustwallet. Naszczescie tam prawie nic nie miałem (2 dolary w wbnb). Uważajcie!

  Odpowiedz
 2. Miałam telefon od osoby która uważała że dzwoni z firmy binance.
  Za pierwszym razem nie wiedziałam co się dzieje bo byłam w pracy i nie mogłam rozmawiać.
  Na kolejny dzień dzwoniono z innego numeru i Pan z którym rozmawiałam, po pierwsze się nie przedstawił, po drugie udawał że rozmawiam z kimś innym niż dzień wcześniej (a słyszałam charakterystyczną wadę wymowy) po odmówieniu zainstalowania programu do przesyłania ekranu i powiedzienia że rezygnuje z tego usłyszałam ‘grozbe’ że urząd skarbowy w takim razie zgłosi się do mnie po pieniądze . Bo tak by mi przelali a tak to muszą zawiadomienie do urzędu skarbowego wysłać

  Odpowiedz
  • W takim przypadku proszę odpowiadać że do tego Pana zgłosi się policja bo bierze udział w oszustwie i nawet gdyby był tego nieświadomy to podlega odpowiedzialności karnej i to jest tylko kwestia czasu kiedy trafi do więzienia.

Dodaj komentarz