Największa giełda

Usługi kryptowalutowe PayPal już niedługo będą dostępne w Wielkiej Brytanii

PayPal poinformował, że Wielka Brytania stanie się pierwszym krajem poza Stanami, w którym udostępnione zostaną usługi kryptowalutowe.

Możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut przy użyciu PayPal powinna pojawić się w UK już w przeciągu kilku miesięcy. Także dostęp do produktu Venmo dla Brytyjczyków będzie możliwy w połowie 2021 roku.

Venmo to usługa płatności społecznościowych używana przez miliony ludzi do dokonywania i udostępniania płatności znajomym, rodzinie i wybranym zatwierdzonym firmom. Jest podobna do PayPal, ale jednak jest wyjątkowa, ponieważ Venmo umożliwia użytkownikom udostępnianie, polubienie płatności i zakupów za pośrednictwem kanału społecznościowego. Usługa jest popularna wśród pokolenia milenialsów.

Wyniki wprowadzenia usług kryptowalutowych w USA przekroczyły oczekiwania PayPal. Firma odnotowała wzrost przychodów z transakcji o 11,8% w stosunku do poprzedniego kwartału i powiedziała, że klienci, którzy kupili kryptowaluty za pośrednictwem platformy, logowali się do PayPal dwa razy częściej niż przed zakupem cyfrowych walut.

Jonathan Auerbach, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. strategii, wzrostu i danych w PayPal, powiedział że:

W rzeczywistości przyglądamy się naszym usługom kryptowalutowym, aby pomóc w pozycjonowaniu PayPal, aby pomóc w kształtowaniu roli kryptowalut i walut cyfrowych banku centralnego w bezpiecznych płatnościach konsumenckich, handlu i usługach finansowych

Dodaj komentarz