Największa giełda

Unia Europejska ostrzega przed ICO

Instytucja Unii Europejskiej zajmująca się regulowaniem finansów – European Securities and Markets Authority (ESMA) opublikowała dzisiaj dwa oświadczenia dotyczące ICO. W pierwszym ostrzega inwestorów przed ryzykiem finansowym związanym z ICO, a w drugim przedstawia normy prawne obowiązujące firmy uczestniczące w projektach ICO.

ESMA przestrzega inwestorów przed lokowaniem kapitału w ICO ze względu na ryzyko wynikające z niestabilności i spekulacji, które dotyczy rynku ICO. ESMA podkreśla również, że ICO łatwo może stać się narzędziem w rękach oszustów i osób piorących brudne pieniądze. Ponadto jak zaznacza organ niektóre projekty ICO mogą wykraczać poza prawa i regulacje Unii Europejskiej, co w rezultacie skutkuje brakiem ochrony dla inwestorów ze strony UE.

Drugie oświadczenie dotyczy przedsiębiorstw zaangażowanych w projekty ICO. ESMA podkreśla w nim, że wszystkie firmy zaangażowane w ICO, których działalność uznaje się w świetle prawa za regulowaną, muszą przestrzegać określonych przepisów. Należą do nich m.in.:

·         the Prospectus Directive,

·         the Markets in Financial Instruments Directive (MiFID),

·         the Alternative Investment Fund Managers Directive (AIFMD); and

·         the Fourth Anti-Money Laundering Directive.

ESMA

1 komentarz do “Unia Europejska ostrzega przed ICO”

  1. Pingback: Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ostrzega przed ICO – Kryptowaluty

Dodaj komentarz