Największa giełda

Ukraina kupuje broń za zebrane Bitcoiny

Ukraiński rząd poinformował, że zebrane darowizny w kryptowalutach w większości zostały wydane na broń i inne wyposażenie dla walczących Ukraińców.

Kryptowalutowe darowizny dla Ukrainy mają duże znaczenie w działaniach wojskowych, powiedział wiceminister transformacji cyfrowej Ukrainy, Alex Bornyakov. Poprzez AidForUkraine zostało zebrane 54 miliony dolarów w kryptowalutach. Z tego 6,9 miliona dolarów przeznaczonych zostało na kamizelki kuloodporne, 3,8 miliona dolarów na racje polowe a ponad 5 milionów dolarów na antywojenne kampanie medialne.

Duża część została przeznaczona na broń, ubrania dla żołnierzy, bezzałogowe statki powietrzne (UAV, znane jako drony), lekarstwa czy środki pierwszej pomocy.

Dzięki 54 M dolarów zebranych przez @_AidForUkraine, zaopatrzyliśmy naszych obrońców w sprzęt wojskowy, odzież ochronną, leki, a nawet pojazdy. Dziękujemy społeczności kryptowalutowej za wsparcie od początku inwazji na pełną skalę! Darowizna po darowiźnie do wielkiego zwycięstwa. Raport poniżej.

Każdy hełm, kamizelka kuloodporna i noktowizor ratują życie ukraińskich żołnierzy. Tym samym musimy nadal wspierać naszych obrońców. Wielkie dzięki dla wszystkich ze społeczności kryptowalutowej za wspieranie Ukrainy!

Kryptowaluty wymieniane przez Ukrainę na fiaty?

W lutym tego roku ukraińskie Ministerstwo Obrony dało jednak jasno do zrozumienia, że nie przyjmuje bezpośrednio darowizn w kryptowalutach. W związku z tym zebrane cyfrowe aktywa są wymieniane na walutę fiducjarną.

Prawodawstwo krajowe nie zezwala Ministerstwu Obrony Ukrainy na korzystanie z innych systemów płatności („Webmoney”, „Bitcoin”, „PayPal” itp.)

Jednak przekazywanie datków w kryptowalutach jest faktycznie pomocne ze względu na omijanie pośredniczących instytucji finasowych, które mogą blokować płatności na Ukrainę.

Organizacje zbierające datki zazwyczaj otrzymują je od prywatnych darczyńców. Oprócz przesyłanych kryptowalut darowizny przesyłane są też standardowymi kanałami, jak przelewy bankowe czy aplikacje płatnicze.

Dodaj komentarz