Największa giełda

UE wprowadza obowiązkową weryfikację na giełdach kryptowalut

ue flaga

Parlament Europejski przegłosował przyjęcie porozumienia z grudnia 2017 r., które wprowadza ściślejszą regulację dla kryptowalut, w tym obowiązek weryfikacji klientów przez giełdy kryptowalut, platformy wymiany i dostawców portfeli kryptowalutowych. Ponadto wszystkie tego typu podmioty będą musiały być zarejestrowane przez odpowiednie władze.

Aby wyeliminować anonimowość związaną z wirtualnymi walutami, wirtualne platformy wymiany walut i dostawcy portfeli powierniczych, podobnie jak banki, będą musiały stosować mechanizmy kontroli należytej staranności wobec klientów, w tym wymogi weryfikacji klientów.

Te platformy i dostawcy również będą musiały być zarejestrowane, podobnie jak wymiany walut i kasy czekowe, a także dostawcy usług zaufania lub firm.

Parlament Europejski

W notatce prasowej z posiedzenia PE czytamy, że dyrektywa wchodzi w życie 22 kwietnia 2018 r., natomiast państwa członkowskie mają 18 miesięcy na dostosowania prawa krajowego do nowych przepisów.

Przyjęta dyrektywa ma za zadanie przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, walkę z terroryzmem ale również utrudnienie obywatelom uchylania się od płacenia podatków.

Dodaj komentarz