Największa giełda

Tysiące francuskich sklepów zamierza zaakceptować płatności w BTC

zakupy francja bitcoin

Już na początku 2020 roku w 25 000 francuskich sklepów pojawi się możliwość dokonywania płatności w BTC. Firmy, które przystąpiły do akcji to m.in. Boulanger, Foot Locker, Decathlon, Conforama, Intersport, Cultura, Norauto czy Sephora.

Informacja została ogłoszona podczas Paris Retail Week, 24 września. Nowy system płatności w Bitcoinie zostanie uruchomiony dzięki współpracy pomiędzy dostawcą technologii punktów sprzedaży Global POS, aplikacją EasyWallet i platformą płatności kryptowalutowych Easy2Play.

W momencie dokonywania płatności, środki w BTC będą automatycznie konwertowane na euro za pośrednictwem firmy dostarczającej usługi finansowe Deskoin oraz giełdy Savitar.

Początkowo usługa będzie się koncentrować tylko na Bitcoinie, ale w przyszłości mają być brane pod uwagę także inne kryptowaluty.

To już kolejny krok w kierunku adopcji kryptowalut we Francji. Na początku tego roku 4000 małych sklepów tytoniowych zaczęło sprzedawać specjalne kupony na Bitcoina, które następnie można wymienić na kryptowalutę na stronie internetowej Keplerk. Co ciekawe inicjatywa ta otrzymała poparcie ze strony organu regulacyjnego Prudential Supervision and Resolution Authority (ACPR), działającego pod zwierzchnictwem francuskiego banku centralnego.

Dodaj komentarz