Największa giełda

Tweety sprzedawane jako tokeny NFT za miliony dolarów

Założyciel Twittera, Jack Dorsey, wystawił na licytację swój pierwszy tweet w formie tokena NFT. Tweet jest licytowany na platformie Valuables, a ostatnia oferta pochodząca od niejakiego Sina Estavi opiewa na 2.5 miliona dolarów. Licytacja nie została jeszcze zakończona i toczy się głównie pomiędzy CEO Trona, Justinem Sunem, a wspomnianym powyżej Siną Estavi, który również jest powiązany z platformą Tron.

Oparta na Ethereum platforma Valuables, została stworzona przez sieć społecznościową Cent. Umożliwia ona użytkownikom Twittera udostępnianie swoich tweetów w celu sprzedaży innym. Stanowi to coś w rodzaju kopii podpisanej cyfrowo w formie unikalnego tokena NFT.

Swojego tweeta wystawił również na sprzedaż CEO Binance, Changpang Zhao (CZ). Co prawda licytacja została zakończona na dużo mniejszej kwocie niż w przypadku Jacka Dorseya, ostatecznie tweet został sprzedany za 6600 dolarów. Ale co ważniejsze CZ powiedział, że testuje możliwości związane z tokenami NFT, co może oznaczać że niedługo na Binance pojawi się jakaś opcja związana z tymi tokenami.

binance baner kryptowaluty.info 715

Dodaj komentarz