Największa giełda

TRON stworzy stablecoina bez prowizji

Zespół projektowy TRON pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym bezprowizyjne transfery stablecoinów. Informację tę przekazał Justin Sun, założyciel TRON i doradca giełdy kryptowalut HTX (dawniej Huobi).

Sun wyjaśnił, że transfery będą mogły być realizowane bez opłat za gaz, a wszystkie prowizje zostaną pokryte przez same stablecoiny.

Według doradcy HTX, nowa usługa ma podnieść korporacyjną adopcję blockchain na wyższy poziom. Choć Sun nie podał szczegółów działania mechanizmu, zaznaczył, że bezprowizyjne transfery stablecoinów będą najpierw dostępne na blockchainie TRON, a potem na Ethereum i innych sieciach. Start usługi planowany jest na czwarty kwartał 2024 roku.

Wcześniej analitycy Artemis stwierdzili, że TRON jest liderem na rynku płatności peer-to-peer (P2P), przetwarzając dwukrotnie więcej transakcji niż sieć Ethereum.

Według DeFiLlama, całkowita kapitalizacja stablecoinów w sieci TRON zbliża się do 58 miliardów dolarów, z czego ponad 98% to USDT z Tether.

Eksperci twierdzą, że nowe rozwiązanie pozwoli TRON konkurować z PayPalem, oferującym podobną usługę ze swoim stablecoinem PYUSD. Obecnie przy przesyłaniu USDC z Circle do sieci Base drugiego poziomu za pośrednictwem Coinbase Wallet również nie ma opłat.

Informowano wcześniej, że Circle zaprzestanie emisji USDC w sieci TRON, co mogło być impulsem do opracowania własnego mechanizmu bezprowizyjnych transferów stablecoinów.

W lutym 2024 roku ogłoszono, że TRON uruchomi sieć L2 opartą na bitcoinach. Justin Sun zaprezentował wtedy mapę drogową dla tego rozwiązania warstwy 2.

Dodaj komentarz