Największa giełda

Theta na dziesiątym miejscu w rankingu kryptowalut

Na dziesiątej pozycji w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji pojawiła się Theta (THETA). Kryptowaluta w ciągu minionej doby osiągnęła niemal 20 % wzrostu a podczas ostatnich siedmiu dni ponad 65 % wzrostu ceny.

THETA price today, THETA live marketcap, chart, and info _ CoinMarketCap

Projekt Theta to sieć blockchain stworzona, aby zapewnić zdecentralizowaną usługę przesyłania strumieniowego i dostarczania treści wideo. Do głównych doradców projektu należą współzałożyciel YouTube, Steve Chen, a także współzałożyciel Twitch, Justin Kan.

Theta została uruchomiona w marcu 2019 roku i działa jako zdecentralizowana sieć, w której użytkownicy dzielą przepustowość i zasoby obliczeniowe na zasadzie peer-to-peer.

Niedawno Theta Labs ogłosiła uzyskanie drugiego patentu w Stanach Zjednoczonych na przełomowe projekty zdecentralizowanego dostarczania wideo i danych opartych na łańcuchu bloków. Ten nowy patent koncentruje się na nierozwiązanej potrzebie zaprojektowania unikalnego i zaufanego systemu płatności opartego na technologii blockchain.

Pierwszy patent Theta uzyskała na “Metody i systemy dla zdecentralizowanej sieci przesyłania i dostarczania danych”, został on przyznany firmie 8 września 2020 roku.

Theta cały czas pracuje nad rozwojem swojego programu walidacyjnego, przyciągając do współpracy największe globalne marki, jak Google, Samsung czy Sony. Firma kooperuje również z gigantami na rynku kryptowalut, Binance oraz Blockchain.com.

Zbliża się również uruchomienie Theta Mainnet 3.0 zaplanowane na 21 kwietnia tego roku.

Dodaj komentarz