Największa giełda

Tether znowu w tarapatach

Amerykańskie organy regulacyjne znów bacznie przyglądają się Tetherowi, tym razem ze względu na papiery korporacyjne będące zabezpieczeniem stablecoina.

Według raportu Bloomberga, źródła zaznajomione z tematem, podają że Grupa Robocza Prezydenta ds. Rynków Finansowych jest zaniepokojona twierdzeniem Tethera, który oznajmił że posiada duże ilości papierów komercyjnych, czyli krótkoterminowych długów różnych firm. Grupa kierowana przez Janet Yellen uważa, że Tether może prowadzić nieuregulowany fundusz inwestycyjny na rynku finansowym.

Spółka Tether deklaruje, że 75% pokrycia stablecoina USDT stanowi gotówka lub jej ekwiwalenty, reszta to natomiast zabezpieczone pożyczki (ponad 12%) i obligacje oraz towary. Rezerwy Tethera stanowią również ostatnio obiekt zainteresowania amerykańskiego Kontrolera Waluty (Comptroller of the Currency), który sprawdza czy USDT ma faktyczne pokrycie swojej kapitalizacji na poziomie 62 miliardów dolarów.

Niedawno Bloomberg informował również, że Departament Sprawiedliwości USA może wnieść oskarżenie przeciwko Tetherowi, w związku z dopuszczeniem się oszustwa bankowego. Dotyczy to niektórych operacji finansowych, które nie zostały zgłoszone jako transakcje związane z kryptowalutami.

Dodaj komentarz