Największa giełda

Tether uruchomił stablecoina powiązanego z chińskim juanem

tether yuan

Tether uruchomił kolejnego stablecoina w swojej ofercie. Tym razem jest to cyfrowa waluta powiązana z morskim chińskim juanem CNH. Stablecoin posiadający symbol CNH ₮ jest utworzony w standardzie ERC-20.

CNH represents a further expansion of Tether’s capabilities in facilitating the digital use of traditional currencies, such as US dollar (USDT) and euro (EURT),

<span class="su-quote-cite">Tether</span>

CNH jest to tzw. offshore renminbi skupiony głównie na Hong Kongu. Trzeba wiedzieć, że chińska waluta dzieli się na dwa rynki: wewnętrzny przeznaczony dla rezydentów tzw. onshore renminbi (CNY) oraz rynek zewnętrzny – offshore renminbi (CNH).

To już trzeci po USDT i EURT stablecoin powiązany z walutą fiat na koncie Tethera. Oprócz tego firma Tether uruchamia swoje waluty na różnych blockchainach, początkowo na Omni, następnie na Ethereum, Tronie i EOS‘ie. W ogłoszeniu Tether poinformował, że nowy stablecoin CNH ₮ został uruchomiony początkowo w standardzie ERC-20, więc w przyszłości można też się spodziewać migracji tokena na inny blockchain.

1 komentarz do “Tether uruchomił stablecoina powiązanego z chińskim juanem”

  1. Pingback: Bittrex dodaje stablecoin oparty na chińskiej walucie – Tether CNH (CNHT) – GIEŁDY KRYPTOWALUT

Dodaj komentarz