Największa giełda

Tether uruchomił stablecoina powiązanego z chińskim juanem

tether yuan

Tether uruchomił kolejnego stablecoina w swojej ofercie. Tym razem jest to cyfrowa waluta powiązana z morskim chińskim juanem CNH. Stablecoin posiadający symbol CNH ₮ jest utworzony w standardzie ERC-20.

CNH represents a further expansion of Tether’s capabilities in facilitating the digital use of traditional currencies, such as US dollar (USDT) and euro (EURT),

Tether

CNH jest to tzw. offshore renminbi skupiony głównie na Hong Kongu. Trzeba wiedzieć, że chińska waluta dzieli się na dwa rynki: wewnętrzny przeznaczony dla rezydentów tzw. onshore renminbi (CNY) oraz rynek zewnętrzny – offshore renminbi (CNH).

To już trzeci po USDT i EURT stablecoin powiązany z walutą fiat na koncie Tethera. Oprócz tego firma Tether uruchamia swoje waluty na różnych blockchainach, początkowo na Omni, następnie na Ethereum, Tronie i EOS‘ie. W ogłoszeniu Tether poinformował, że nowy stablecoin CNH ₮ został uruchomiony początkowo w standardzie ERC-20, więc w przyszłości można też się spodziewać migracji tokena na inny blockchain.

1 komentarz do “Tether uruchomił stablecoina powiązanego z chińskim juanem”

  1. Pingback: Bittrex dodaje stablecoin oparty na chińskiej walucie – Tether CNH (CNHT) – GIEŁDY KRYPTOWALUT

Dodaj komentarz