Największa giełda

Tether uruchomi nową wersję USDT na blockchainie Tron

tron tether

Tether oraz Fundacja Tron nawiązały współpracę w celu uruchomienia USDT w standardzie TRC-20 na blockchainie Tron. Termin uruchomienia nowej wersji USDT planowany jest na drugi kwartał 2019 roku.

Today, we are proud to take the next step in our journey with TRON, through the introduction of USDT on the TRON blockchain. The TRC20-based USDT enables interoperability with TRON-based protocols and Decentralised Applications (DApps) whilst allowing users to transact and exchange fiat pegged currencies across the TRON Network.

<span class="su-quote-cite">Tether</span>

Nadchodząca wersja USDT ma być zintegrowana z protokołami opartymi na blockchainie Tron oraz ze zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps). Ponadto uruchomienie stablecoina w standardzie TRC-20 ma przyciągnąć inwestorów instytucjonalnych do korzystania z sieci Tron.

Tether powstał w październiku 2014 r. Od dnia premiery USDT był oparty na Bitcoinie i emitowany za pośrednictwem protokołu Omni Layer Protocol, później został oparty o Ethereum, zgodnie ze standardem ERC20.

Tether jest mocno kontrowersyjnym stablecoinem. Co rusz pojawiają się oskarżenia o dodrukowywanie nowych monet USDT bez pokrycia. Ostatnio jednak pojawiło się wiele stablecoinów, które stały się alternatywą dla tych inwestorów, dla których przejrzystość Tethera jest niewystarczająca. Nie zmieniło to jednak faktu, że USDT nadal jest najpopularniejszym i najczęściej używanym stablecoinem i zajmuje obecnie siódme miejsce w rankingu CoinMarketCap pod względem kapitalizacji.

Dodaj komentarz