Największa giełda

Tesla wstrzymuje płatności w Bitcoinie

Wczoraj na profilu Elona Muska pojawiła się informacja o tym, że Tesla wstrzymuje się z przyjmowaniem płatności w Bitcoinie.

Zdaniem Muska kopanie Bitcoina powoduje zużywanie bardzo dużej ilości energii elektrycznej produkowanej z paliw generujących duże ilości spalin będących obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Kryptowaluty stanowią bardzo dobrą ideę na wielu poziomach i wierzymy w ich obiecującą przyszłość ale nie mogą one stanowić zbyt dużego kosztu dla środowiska

Dalej Musk twierdzi, że Tesla nie zamierza sprzedać żadnego Bitcoina, ale twierdził tak również wcześniej, a jak się okazało Tesla sprzedała w pierwszym kwartale 2021 roku Bitcoina za kwotę 270 milionów dolarów.

Tesla zacznie ponownie akceptować płatności w Bitcoinie, gdy jego wydobywanie będzie prowadzone z użyciem bardziej zrównoważonych źródeł energii. Ponadto Musk nadmienił, że Tesla spogląda w stronę innych kryptowalut mających mniejsze wymagania energetyczne.

Być może ten news wpłynął na spadki jakie w nocy zaszły na Bitcoinie. Przez ostatnie 24 godziny cena BTC spadła o ponad 10 %, osiągając dołek przy 47 000 dolarów.

Dodaj komentarz