Największa giełda

Tesla sprzedaje Bitcoina za 272 mln dolarów

W pierwszym kwartale 2021 roku Tesla sprzedała część swoich zasobów w BTC, osiągając z tego tytułu dochód netto w wysokości 272 miliony dolarów.

Dyrektor finansowy Tesli, Zach Kirkhorn, na poniedziałkowej sesji o wynikach finansowych firmy powiedział:

Rok do roku, pozytywny wpływ wzrostu wolumenu, wzrostu przychodów z kredytów regulacyjnych, poprawa marży brutto w wyniku dalszych redukcji kosztów produktu i sprzedaży Bitcoinów (101 mln USD pozytywny wpływ, pomniejszony o związane z tym utratę wartości, w linii „Restrukturyzacja i inne”) zostały głównie skompensowane przez niższy ASP, zwiększony SBC, dodatkowe koszty łańcucha dostaw, inwestycje w badania i rozwój oraz inne elementy. Koszty przejścia na Model S i Model X miały negatywny wpływ na zysk brutto a także wydatki na badania i rozwój.

Tesla zainwestowała w Bitcoina w lutym tego roku dokonując zakupu za łączną kwotę 1,5 miliarda dolarów. Kirkhorn stwierdził, że celem firmy było zarobienie na dobrej passie jaka obecnie panuje na rynku kryptowalut. Po ostatniej sprzedaży, pozycja Tesli w BTC zmniejszyła się o 10 %.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, odnosząc się do tej informacji powiedział że firma „sprzedała 10% swoich udziałów, aby udowodnić płynność bitcoina jako alternatywę dla trzymania gotówki w bilansie”.

Dodaj komentarz