Największa giełda

Sześć chińskich banków udostępnia portfele cyfrowego juana

Wnioski o aktywację portfeli cyfrowego juana są już przyjmowane w sześciu chińskich bankach. Mieszkańcy będą mogli składać dokumenty do jednego z banków w Pekinie lub Szanghaju.

Procedura będzie polegać na zeskanowaniu kodu QR, dzięki czemu zgłoszenie zostanie przyjęte i przekazane do rozpatrzenia Chińskiemu Bankowi Centralnemu. W przypadku zaakceptowania wniosku, petentowi zostanie udostępniony kolejny kod QR, pozwalający na pobranie aplikacji portfela.

Szczegóły i kryteria jakimi będą się kierować zatwierdzający wnioski nie zostały udostępnione. wnioskodawcy mogą udać się do jednego z sześciu banków w Pekinie lub Szanghaju. Należą do nich: Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China, Postal Savings Bank of China i Bank of Communications.

Wprowadzanie cyfrowego juana zdecydowanie nabiera tempa. Coraz więcej punktów sprzedaży bierze udział w testach i coraz więcej osób zaczyna korzystać z tej formy płatności. Początkowo dostęp do cyfrowego juana miały tylko osoby które wygrały w loterii, teraz mogą go również przetestować osoby, które złożą wniosek i zostaną zaakceptowane przez chińskich urzędników.

Dodaj komentarz