Największa giełda

Sześć banków zdecydowało się uruchomić swoje stablecoiny na platformie IBM opartej na Stellarze

ibm stellar

Sześć dużych międzynarodowych banków planuje uruchomić swoje stablecoiny na platformie IBM, która jest oparta na technologii Stellara.

Platforma IBM o nazwie Blockchain World Wire (BWW) powstała we wrześniu ubiegłego roku, a jej głównym przeznaczeniem są płatności transgraniczne. BWW powstaje we współpracy z kryptowalutą Stellar (XLM) i zrzesza obecnie ponad 40 banków.

Szef IBM ds. rozwiązań blockchain Jesse Lund ujawinił, że sześć banków potwierdziło swój zamiar emisji stablecoinów wspieranych przez ich krajowe waluty fiducjalne – w tym Banco Bradesco z Brazylii, Bank Busan w Korei Południowej i Rizal Commercial Banking Corporation na Filipinach.

Już przed końcem 2018 r. szerzyły się opinie, że stablecoiny będą w tym roku jednym z najgorętszych trendów w świecie kryptowalut. Oprócz tego, że powstało wiele alternatyw dla mającego niegdyś monopol na tym polu Tethera (USDT), to coraz więcej banków i innych instytucji finansowych decyduje się na uruchomienie własnych stablecoinów.

Platforma BWW oparta na Stellarze wydaje się być podobna do rozwiązania RippleNet, które również służy do wykonywania szybkich płatności transgranicznych. Co nie jest niczym zaskakującym ponieważ obie te kryptowaluty mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, włącznie z tym że do stworzenia obu rękę przyłożył ten sam człowiek – Jed McCaleb.

Stellar i IBM rozwijają płatności transgraniczne konkurencyjne dla sieci Ripple

 

Dodaj komentarz