Największa giełda

Stellar i IBM rozwijają płatności transgraniczne konkurencyjne dla sieci Ripple

fast city

Sieć Ripple znana z rozwiązań dla płatności międzynarodowych, zyskuje coraz poważniejszego konkurenta w postaci platformy rozwijanej przez IBM, opartej na blockchainie Stellar.

Rozwiązanie IBM o nazwie Blockchain World Wire (BWW) wykorzystuje “aktywa cyfrowe do rozliczania transakcji – służąc jako uzgodniony magazyn wartości wymienianych między stronami – a także integrując komunikaty instrukcji płatności”. BWW jest adresowany do instytucji finansowych, które za jego pomocą mogą dokonywać płatności “za ułamek kosztów i czasu tradycyjnej bankowości korespondencyjnej”.

Współpraca IBM i sieci Stellar narodziła się w październiku ubiegłego roku, a w ubiegłym tygodniu IBM ujawnił więcej szczegółowych informacji na temat BWW.

Blockchain Stellar umożliwiający szybkie i tanie transakcje został wybrany przez IBM spośród wielu jako rdzeń nowej sieci płatności transgranicznych. Więcej o sieci Stellar przeczytacie na stronie z opisem kryptowaluty.

Opis Stellar

1 komentarz do “Stellar i IBM rozwijają płatności transgraniczne konkurencyjne dla sieci Ripple”

  1. Pingback: Sześć banków zdecydowało się uruchomić swoje stablecoiny na platformie IBM opartej na Stellarze – Kryptowaluty

Dodaj komentarz