Największa giełda

Spotkanie Crypto@Cracow 26 października

Już w czwartek odbędzie się siódme z cyklu spotkanie Crypto@Cracow. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00 na ul. Szlak 56 w Krakowie.

Temat przewodni spotkania to: Prawo a Blockchain i Kryptowaluty. Prelegentami będą przedstawiciele środowiska prawniczego.

Nasi Prelegenci

Adam Kotucha – Legal Consultant P2PSystems, Koordynator Działu Prawnego Herkules S.A. GPW, associate Schiffer Sroczyński sp. j., członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, członek Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe przy Ministerstwie Cyfryzacji.

dr Paweł Opitek – doktor nauk prawnych, prokurator w Krakowie-Podgórzu, Ekspert Instytutu Kościuszki ds. Cyberbezpieczeństwa, członek Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe przy Ministerstwie Cyfryzacji oraz Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Zajmuje się cyberprzestępczością, m.in. kartami płatniczymi, kryptowalutami oraz hakingiem. Prelegent na konferencjach naukowych, autor publikacji i specjalistycznych opracowań; wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Ukończył studia dziennikarskie oraz studium pedagogiki i psychologii.

Jacek Czarnecki – prawnik specjalizujący się w technologii blockchain, General Counsel w Neufund, absolwent UW oraz Oksfordu. Członek Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe przy Ministerstwie Cyfryzacji, mówca technologiczny i propagator blockchain w Polsce.

Marcelina Szwed-Ziemichód – doradca podatkowy i adwokat w kancelarii DLA Piper. Zajmuje się doradztwem podatkowym na rzecz przedsiębiorców, w tym w szczególności z szeroko pojętej branży IT, nowych technologii, GameDev i FinTech. Jest członkiem strumienia „Blockchain/DLT i waluty cyfrowe” przy Ministerstwie Cyfryzacji gdzie jej prace koncentrują się na podatkowych aspektach walut cyfrowych i technologii blockchain.

Agenda Spotkania

1. 19.00-19.30 (Adam Kotucha) wykład w przedmiocie “Kryptowaluty oraz blockchain a prawo cywilne” obejmujący zagadnienia: klasyfikacja kryptowalut na gruncie prawa prywatnego, notaryzacja dokumentów z użyciem technologii blockchain, omówienie zagadnienia smart-contractów w kontekście prawa zobowiązań.

2. 19.30-20.30 (dr Paweł Opitek) wykład w przedmiocie “Kryptowaluty oraz blockchain a prawo karne” obejmujący zagadnienia: status kryptowalut w postępowaniu karnym, działania oraz motywy organów ścigania w kontekście zabezpieczenia obrotu, możliwości śledzenia, ujawnienia i zabezpieczenia kryptowalut, rodzaje przestępstw z wykorzystaniem kryptowalut, przykłady przestępstw.

3. 20.00-20.20 przerwa networkingowa

4. 20.20-21.00 (Jacek Czarnecki) wykład w przedmiocie “Kryptowaluty oraz blockchain a prawo administracyjne i regulacje unijne” obejmujący zagadnienia: regulacyjne aspekty kryptowalut i innych zastosowań blockchaina, w tym o wymogach dla firm blockchainowych, prawne aspekty ICO, aktualne pomysły na uregulowanie obszaru ICO, przedstawienie podejścia instytucji publicznych do problematyki kryptowalut oraz technologii blockchain.

5. 21.00-22.00 (Marcelina Szwed-Ziemichód) wykład w przedmiocie “Kryptowaluty oraz blockchain a podatkowe” obejmujący zagadnienia: przesłanki opodatkowania transakcji kryptowalutowych, stawki podatku właściwe dla zysków z transakcji z użyciem kryptowalut oraz tokenów, koszty uzyskania przychodów oraz wydatki które można do nich zaliczyć, sposób dokumentowania transakcji z użyciem kryptowalut, tematyka działalności gospodarczej związanej z handlem kryptowalutami, zagadnienie interpretacji indywidualnej oraz powinności użytkowników kryptowalut w wymienionym zakresie.Crypto@Cracow

 

2 komentarze do “Spotkanie Crypto@Cracow 26 października”

Dodaj komentarz