Największa giełda

Sonnenshein ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Grayscale

Michael Sonnenshein, który przez trzy lata pełnił funkcję dyrektora generalnego Grayscale, odchodzi z firmy, do której dołączył dziesięć lat temu. Informację o jego odejściu jako pierwszy podał Barry Silbert, CEO Digital Currency Group, firmy-matki Grayscale.

Od 15 sierpnia nowym szefem Grayscale będzie były dyrektor Goldman Sachs, Peter Mintzberg. Do tego czasu obowiązki dyrektora generalnego przejmie Edward McGee, obecny dyrektor finansowy Grayscale.

Grayscale, założone w 2013 roku, stało się liderem w zarządzaniu cyfrowymi aktywami, posiadając obecnie ponad 50 miliardów dolarów w zarządzanych środkach. Sonnenshein dołączył do firmy rok po jej powstaniu i objął stanowisko dyrektora generalnego w 2021 roku.

Barry Silbert podkreślił, że Sonnenshein odegrał kluczową rolę w uruchomieniu pierwszych w USA funduszy giełdowych (ETF-ów) dla rynku spot bitcoina. W 2022 roku Grayscale pozwało amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za odmowę konwersji Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) na spotowy ETF, a w sierpniu 2023 roku firma odniosła zwycięstwo, co umożliwiło uruchomienie ETF-ów w styczniu br.

Sonnenshein w swoim oświadczeniu stwierdził, że praca z zespołem Grayscale była zaszczytem, a obecny moment jest odpowiedni na płynne przejście. Życzył zespołowi sukcesów w przyszłości. Kilka tygodni temu Grayscale wycofało wniosek o utworzenie funduszu futures na ether, koncentrując się na funduszu spot dla tej kryptowaluty.

Szybkie odejście Sonnensheina budzi spekulacje o wewnętrznym konflikcie w firmie. Silbert zasugerował, że Sonnenshein ma zamiar zająć się innymi interesami po odejściu z Grayscale.

Dodaj komentarz