Największa giełda

Solana otrzyma wsparcie inwestycyjne o wartości 20 mln $

Fundacja Solana wraz z firmą BridgeTower Capital, utworzą fundusz inwestycyjny o wartości 20 milionów dolarów przeznaczony na rozwój ekosystemu Solana.

Wsparcie obejmie projekty stworzone z myślą o działaniu na blockchainie Solana, lub takie które integrują się z już istniejącymi aplikacjami. Na zastrzyk gotówki mogą liczyć też wszystkie jednostki pomagające w rozwoju całego ekosystemu, a także centrum serwerowe Solana zlokalizowane w Szwajcarii, gdzie ma siedzibę Fundacja Solana.

To partnerstwo zapewni skupienie się zarówno BridgeTower, jak i Solana w Europie na wielu branżach o wysokim potencjale, takich jak bankowość i rynki kapitałowe, produkcja i łańcuch dostaw, nauki przyrodnicze, e-administracja i usługi publiczne

<span class="su-quote-cite">Dyrektor generalny BridgeTower, Cory Pugh</span>

W zamian za finansowanie, firma BridgeTower Capital przejmie udziały w projekcie lub tokeny.

Solana to projekt oparty na technologii blockchain stworzony, aby dostarczać zaawansowane rozwiązania dla sektora zdecentralizowanych finasów (DeFi). Solana obiecuje wyjątkowo niskie koszty transakcyjne (poniżej 0,01 dolara) oraz rekordowo szybką produkcję nowych bloków (400 milisekund). Kryptowaluta bije ostatnio rekordy popularności, wskakując na ósme miejsce w rankingu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Dodaj komentarz