Największa giełda

Solana osiąga nowe ATH pomimo korekty na Bitcoinie

Kryptowaluta Solana znajdująca się na szóstym miejscu w rankingu CoinMarketCap osiągnęła dziś w nocy nowe ATH na poziomie 214 dolarów.

Cena SOL rośnie o prawie 30 % w ciągu ostatniej doby i o ponad 70 % przez miniony tydzień. Wzrosty Solana zostały tylko na moment zachwiane przez korektę na Bitcoinie, ale dzisiaj kryptowaluta ponownie świetnie sobie radzi.

solana tradingview

Na wzrosty Solana podziałała bardzo pozytywnie informacja, o tym że giełda FTX uruchomiła swoją platformę do handlu tokenami NFT. Została ona zbudowana między łańcuchowo na blockchainach Ethereum oraz właśnie Solana.

Solana zyskuje mocno na popularności dostarczając szeregu profesjonalnych rozwiązań dla branży zdecentralizowanych finansów DeFi oraz dla rozwijającego się w zawrotnym tempie sektora tokenów niewymienialnych NFT.

Większość kryptowalut nadal odrabia spadki po ostatniej korekcie na Bitcoinie, która zaczęła się wczoraj zanurkowaniem ceny BTC o 6 000 dolarów. Obecnie cena Bitcoina wynosi nieco ponad 46 000 dolarów i wykazuje 2 % wzrostu przez minioną dobę.

 

Dodaj komentarz