Największa giełda

Solana i Uniswap dodane do funduszu Grayscale

Firma Grayscale poinformowała, że fundusz Digital Large Cap Fund wzbogacił się o dwie kryptowaluty: Solana oraz Uniswap.

Firma poinformowała, że w piątek Solana stanowiła 3,24 % wszystkich udziałów, natomiast Uniswap 1,06 %. Fundusz kupił SOL oraz UNI sprzedając część innych udziałów.

W tym momencie dominujący udział w funduszu ma Bitcoin, stanowiąc 62 %, druga co do wielkości jest kryptowaluta Ethereum, stanowiąc 26 % udziału w funduszu. Pozostały procent stanowią Cardano, Chainlink, Litecoin oraz Bitcoin Cash. Szczegółowe aktywa i wagi funduszu znajdziecie poniżej:

grayscale fundusz

 

Od ostatniego komunikatu ilość udziałów w Bitcoinie zmniejszyła się o 5 %, inne kryptowaluty tylko nieznacznie lub w ogóle nie zmieniły swojej pozycji. Nieco wzrosły procentowo udziały ADA, zwiększając się z 4,26 % do 5,11 %.

Grayscale podąża za trendami

Fundusz Grayscale dopasowuje się do zmian rynkowych, zmniejszając dominację Bitcoina na rzecz altcoinów. W kwietniu udział BTC w funduszu stanowił 79,8 %, natomiast druga w kolei kryptowaluta Ethereum miała udziały w ilości zaledwie 17 %. Inne kryptowaluty odgrywały marginalne znaczenie. Dzisiaj sytuacja się zmieniła i wraz ze spadkiem Bitcoina zmienia się też jego procentowy udział w funduszu, spadając na rzecz altcoinów, często projektów z branży zdecentralizowanych finansów.

Pomimo wszystko Bitcoin pozostaje nadal sztandarowym produktem Grayscale. Fundusz Bitcoin Trust zarządza obecnie 30 miliardami dolarów i jest to suma znacząco przekraczająca wartość funduszu Large Cap Fund. Drugą co do wielkości pozycją w Grayscale jest fundusz Ethereum, opiewający na prawie 10 miliardów dolarów. I tu już różnica pomiędzy BTC i ETH nie jest taka olbrzymia, ponieważ Ethereum Trust jest tylko trzy razy mniejszy od Bitcoin Trust.

Dodaj komentarz