Największa giełda

Smart kontrakty weszły do sieci Cardano

Ostatni hard fork w sieci głównej Cardano zaowocował wprowadzeniem funkcji inteligentnych kontraktów.

Dwa dni temu sieć Cardano z sukcesem zaimplementowała zmiany wprowadzone przez hard fork Alonzo. Najbardziej poważną i oczekiwaną zmianą było wprowadzenie możliwości budowania smart kontraktów bezpośrednio w sieci głównej Cardano.

Aktualizacja Alonzo pozwoli na pisanie i wykonywanie skryptów Plutusa w łańcuchu Cardano, co z kolei umożliwi tworzenie zdecentralizowanych aplikacji DApp i budowanie narzędzi dla branży zdecentralizowanych finansów DeFi.

Programiści będą w stanie tworzyć niezliczoną ilość narzędzi, od prostych aplikacji typu swap do zdecentralizowanych giełd (DEX) i bardziej złożonych programów obliczeniowych, takich jak Oracle czy algorytmicznych stablecoiny opartych na kryptowalutach.

Rynek od dłuższego czasu wyczekiwał na uruchomienie inteligentnych kontraktów w sieci Cardano, po pierwsze ponieważ daje to zdecydowanie więcej możliwości w rozwoju branży kryptowalut, a po drugie ponieważ Cardano coraz bardziej staje się konkurencją dla obecnego potentata smart kontraktów, Ethereum.

Dodaj komentarz