Największa giełda

Smart kontrakty trafią na Bitcoina dzięki integracji z Internet Computer

Fundacja Dfinity zamierza wprowadzić inteligentne kontrakty do sieci Bitcoin, poprzez integrację ze swoim blockchainem Internet Computer.

Do końca tego roku Internet Computer ma zamiar obsługiwać smart kontrakty na Bitcoinie. Umożliwią one rozwój projektów z branży DeFi, w tym możliwość udzielania pożyczek, yield farming, tworzenie instrumentów pochodnych oraz inne aplikacje dla zdecentralizowanych finansów.

Inteligentne kontrakty na blockchainie Internet Computer uzyskają dostęp do płynności Bitcoin, a Bitcoin zyska potężną nową funkcjonalność inteligentnych kontraktów, bez potrzeby korzystania z niezabezpieczonych i niewygodnych usług pomostowych.

Założyciel Dfinity, Dominic Williams

Konkurencja dla Ethereum

Wprowadzenie inteligentnych kontraktów do sieci Bitcoin, spowodowałoby wielkie zmiany w tym sektorze, w którym od długiego już czasu króluje Ethereum. Dzięki temu na Bitcoinie mogłyby powstawać wszelkie aplikacje z branży zdecentralizowanych finansów DeFi, takie jak aplikacje do udzielania pożyczek, tworzenia pul płynności czy instrumentów pochodnych na kryptowaluty.

Globalny komputer od Dfinity Foundation

Fundacja Dfinity stworzyła projekt Internet Computer w 2016 roku i od tego czasu realizuje swój ambitny cel przekształcenia Internetu w “globalny komputer”. Ma on być opartą na chmurze infrastrukturą stanowiącą alternatywę dla obecnie istniejącej ogólnoświatowej sieci Web. 

Dodaj komentarz