Największa giełda

Signature Bank przyjął 10 mld $ depozytów od klientów kryptowalutowych

Nowojorski Signature Bank, poinformował że depozyty od klientów kryptowalutowych wynoszą obecnie 10 miliardów dolarów, co stanowi 16 % wszystkich zdeponowanych środków w banku.

Wiceprezes firmy ds. Rozwoju korporacyjnego i biznesowego, Eric Howell, stwierdził w rozmowie telefonicznej, że „Wyraźnie staliśmy się wiodącym graczem w tej dziedzinie” i „to oczywiste, że aktywa cyfrowe i kryptowaluty nie znikną”.

Głównym motorem napędowym wzrostu depozytów w cyfrowej bankowości jest oparta na blockchainie platforma płatności banku – Signet. Do czołowych klientów Signature Bank należą Voyager Digital Holdings, Polychain Capital i bitFlyer USA. Największy rywal Signature, kalifonijski Silvergate, obsługuje natomiast główne amerykańskie giełdy kryptowalut: Coinbase, Kraken oraz Bitstamp.

Jak widać, hossa na rynku kryptowalut, dająca duże profity firmom z branży cyfrowych aktywów, opłaca się również tym bankom które zdecydowały się współpracować z firmami kryptowalutowymi, zamiast systematycznie je zwalczać.

Dodaj komentarz