Największa giełda

Shiba Inu w pierwszej dziesiątce kryptowalut

Kolejna kryptowaluta mem znalazła się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji. Shiba Inu (SHIB), kryptowaluta zapowiadana jako “zabójca Dogecoina” osiągnęła market cap prawie 40 miliardów dolarów.

Kurs Shiba Inu przez ostatnie siedem dni wzrósł o ponad 160 %, a w ciągu minionej doby o 12%. W tym momencie SHIB znajduje się na dziesiątym miejscu w rankingu pod względem kapitalizacji, ale kilka godzin temu kryptowaluta plasowała się nawet o kilka oczek wyżej. Tuż przed SHIB, na dziewiątej pozycji mamy obecnie Dogecoina z 27 % wzrostu w ciągu ostatniej doby.

kurs shiba inu

Shiba Inu jest kolejną krypptowalutą żartem stworzoną na fali popularności swojego poprzednika Dogecoina. Być może miała stanowić konkurencję dla DOGE, ale bardziej prawdopodobne jest, że ktoś zauważył potencjał tego typu projektów do celów spekulacyjnych. Wzrosty zaczęły się 23 października i doprowadziły SHIB do osiągnięcia nowego historycznego maksimum.

Swój udział w sukcesie Shiba Inu miał na pewno Elon Musk publikując zdjęcie swojego pupila i dodając kilka enigmatycznych słów. To wystarczyło żeby już na początku października SHIB przesunął się na 20 pozycję w rankingu pod względem kapitalizacji.

Kondycja pozostałych kryptowalut

Wzrosty Shiba Inu są niezależne od sytuacji na Bitcoinie czy innych dużych kryptowalutach. Cena BTC oscyluje w granicach 61 000 dolarów, nie przebijając rekordów ustanowionych nieco ponad tydzień temu. Wtedy właśnie cena BTC ustanowiła nowe ATH na poziomie 66 930 dolarów.

Katalizatorem wzrostów na Bitcoinie stało się uruchomienie pierwszego funduszu ETF na kontrakty terminowe na BTC. ETF ProShares zanotował spektakularny sukces, osiągając wolumen 1 miliarda dolarów już pierwszego dnia handlu. Zgodnie z przewidywaniami kolejny ETF tego typu nie zrobił na inwestorach wrażenia i cena BTC zamiast rosnąc wpadła w korektę.

Dobrze na entuzjazm Bitcoina zareagowała kryptowaluta Ethereum, która również w tym okresie osiągnęła nowe ATH. Cena ETH wzniosła się na poziom 4 366 dolarów, przebijając ostatnie ATH ustanowione w maju tego roku. Obecnie cena Ethereum wynosi nieco ponad 4 100 dolarów, rosnąc przez ostatnią dobę o prawie 5 %.

Inne kryptowaluty nie przykuły uwagi inwestorów. Poza Shiba Inu i Dogecoinem oczywiście, które wydają się mieć swoje pięć minut.

Dodaj komentarz