Największa giełda

Seul podpisał z Samsungiem umowę na wprowadzenie technologii blockchain

Seoul Metropolitan Government wybrał firmę Samsung SDS do zaimplementowania technologii blokchain w sektorze publicznym. Projekt ma obejmować całą administrację miejską i ma zostać wdrożony do 2022 r. Pierwszymi sektorami, w których wprowadzona zostanie technologii blockchain będą: opieka społeczna, bezpieczeństwo publiczne oraz transport.

Samsung na początku tego roku zaprezentował swoją platformę opartą na blockchainie – Nexledger w wersji komercyjnej. Platforma została z powodzeniem przetestowana w programie pilotażowym dla koreańskiego systemu żeglugi i logistyki, śledząc import, eksport i drogę przesyłki w czasie rzeczywistym.

Samsung SDS intends to contribute to the city becoming a world-class city by strengthening the transparency, fairness and civic convenience through its own blockchain technology and consulting capability

Hong Won-pyo, Samsung SDS

Seul decydując się na tak szerokie zastosowanie technologii blockchain jest w światowej czołówce wraz z Dubajem, który zapowiedział że do 2020 r. będzie pierwszym blockchainowym miastem na świecie.

Dodaj komentarz