Największa giełda

SEC zawiera ugodę z promotorami BitConnect na kwotę 12 mln $

SEC zawarł ugodę z głównymi promotorami jednej z najsłynniejszych piramid finansowych w historii kryptowalut – BitConnect. Joshua Jeppesen, Michael Noble i Laura Mascola będą musieli zapłacić 12 milionów dolarów odszkodowania.

W dniu 13 sierpnia 2021 roku Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku wydał wyrok przeciwko Michaelowi Noble (a.k.a. Michael Crypto) i ostateczny wyrok przeciwko Joshua Jeppesen za ich zaangażowanie w BitConnect i promowanie jego „programu pożyczkowego”. Sąd wydał również prawomocny wyrok przeciwko Laurze Mascoli jako pozwanemu pomocniczemu. Zgodnie z wyrokami, pozwani i pozwany pomocniczy zostali zobowiązani do łącznej zapłaty ponad 3,5 miliona dolarów i 190 Bitcoinów odszkodowania i odsetek z góry.

Pozew został wytoczony przez amerykańską komisję SEC 28 maja 2021 roku i oprócz wymienionych powyżej nazwisk dotyczy także kilku innych osób: Ryana Maasena, Graiga Granta i Trevona Jonesa. W sprawie tych oskarżonych śledztwo toczy się nadal i są zbierane dowody w sprawie.

Ugoda finansowa została ustalona w następujący sposób:

  • Jeppesen zapłaci 3 039 485 USD odszkodowania i odsetkach, 190 Bitcoinów oraz karę w wysokości 150 000 USD. Aby spełnić swoje zobowiązanie do zapłaty należnego odszkodowania w kryptowalucie, musi on również umożliwić dostęp do portfela BTC.
  • Michael Nobble zapłaci nieokreśloną kwotę w postaci odszkodowania, odsetki wstępne i kary cywilne. Sąd ustali tę kwotę w późniejszym terminie.
  • Mascola zapłaci 576 358 USD w ramach odszkodowania i odsetek wstępnych.

Dodaj komentarz