Największa giełda

SEC rozpoczął postępowanie przeciwko Robinhood

Robinhood, znana platforma transakcyjna (HOOD), otrzymała 4 maja powiadomienie typu Wells od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W poniedziałkowym zawiadomieniu Robinhood poinformowało: „Dnia 4 maja 2024 r. RHC otrzymało „Powiadomienie Wells” od personelu SEC („Personel”), który poinformował RHC o podjęciu „wstępnego ustalenia” w celu zalecenia podjęcia działań egzekucyjnych przez SEC przeciwko RHC, zarzucając naruszenie sekcji 15(a) i 17A ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r., z późniejszymi zmianami”.

W oświadczeniu prasowym firma Robinhood przyjęła bardziej stanowczy ton, ogłaszając, że zdecydowała się nie oferować niektórych tokenów lub produktów, które wcześniej zostały określone przez SEC jako papiery wartościowe, nazywając to „trudnymi decyzjami”.

Dan Gallagher, dyrektor ds. prawnych, zgodności i spraw korporacyjnych w Robinhood, był „rozczarowany” próbą współpracy z organem regulacyjnym, powiedział, że: „Jesteśmy przekonani, że aktywa notowane na naszej platformie nie stanowią papierów wartościowych, i czekamy na współpracę z SEC, aby wyjaśnić, jak słaba byłaby jakakolwiek sprawa przeciwko Robinhood Crypto, zarówno pod względem faktów, jak i prawa”.

Powiadomienia typu Wells to wstępne ostrzeżenia, które informują spółki, że według SEC posiadają wystarczające informacje, aby rozpocząć postępowanie egzekucyjne, i zazwyczaj prowadzą do działań ze strony organu regulacyjnego.

Firma ostrzegła, że potencjalne działania agencji mogą obejmować różne kroki, takie jak „powództwo cywilne o wydanie nakazu sądowego, publiczne postępowanie administracyjne i/lub postępowanie o zaprzestanie działalności, w tym na przykład nakazanie zaprzestania działalności, nakazanie umorzenia, nałożenie odsetek przed wydaniem wyroku, cywilne kary pieniężne oraz ostrzeżenia, uchylenie i ograniczenie działalności”.

Wcześniej Robinhood zaprzestał obsługi Cardano (ADA), Polygon (MATIC) i Solana (SOL) z dniem 27 czerwca, trzech tokenów, które były określane jako papiery wartościowe w procesach SEC przeciwko Binance i Coinbase.

Dodaj komentarz