Największa giełda

SEC rozpatruje obecnie dwa wnioski o ETF-y na Bitcoina

usa sec bitcoin

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest obecnie w trakcie rozpatrywania dwóch wniosków o ETF-y na Bitcoina.

Jednym z nich jest aplikacja VanEck/SolidX złożona przez chicagowską giełdę Cboe pod koniec stycznia 2019 r. Aplikacja została opublikowana w środowym wydaniu rejestru Federal Register i teraz SEC ma 45 dni na podjęcie decyzji o zaakceptowaniu, odrzuceniu bądź przedłużeniu czasu pracy nad wnioskiem. Maksymalny okres po którym musi zapaść decyzja o zaaprobowaniu lub odrzuceniu aplikacji Cboe wynosi 240 dni.

Przypominamy, że aplikacja VanEck/SolidX i Cboe przeszła już całą drogę aplikacyjną w amerykańskiej Komisji. No prawie całą, bo 23 stycznia czyli miesiąc przed zapadnięciem ostatecznej decyzji, wniosek został wycofany. Powodem była m.in przerwa w działaniu SEC w związku z tzw. government shutdown, który rozpoczął się 22 grudnia 2018 r.

ETF-ów na Bitcoina na razie nie będzie. Giełda CBOE wycofała swój wniosek

Drugi wniosek został złożony przez NYSE Arca i dotyczy ETF-ów Bitwise Asset Management. Prace nad tą aplikacją rozpoczęły się w zeszłym tygodniu.

Dodaj komentarz