Największa giełda

SEC oskarżył amerykańskich Youtuberów o promowanie Bitconnect

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko pięciu osobom, które promowały globalną ofertę niezarejestrowanych aktywów cyfrowych BitConnect.

SEC oskarża te osoby o promowanie nielegalnej sprzedaży papierów wartościowych za pośrednictwem programu pożyczkowego Bitconnect. Pozew dotyczy czterech amerykańskich Youtuberów oraz jednej osoby będącej pośrednikiem pomiędzy BitConnect a promotorami i reprezentującej BitConnect na konferencjach i wydarzeniach promocyjnych.

promotorzy oferowali i sprzedawali papiery wartościowe bez rejestracji oferty papierów wartościowych w Komisji i bez rejestracji jako maklerzy-dealerzy w Komisji, zgodnie z wymogami federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Promotorzy reklamowali zalety inwestowania w program pożyczkowy BitConnect potencjalnym inwestorom, w tym tworząc „referencje” stylizowane filmy publikowane na YouTube, czasami kilka razy dziennie. Zgodnie ze skargą promotorzy otrzymywali prowizje od sukcesu w pozyskiwaniu funduszy inwestorów.

SEC

Bitconnect pozyskał od indywidualnych inwestorów kwotę opiewającą na ponad 2 miliardy dolarów, działając od stycznia 2017 roku do stycznia 2018 roku. Skarga Komisji dotyczy nakazu sądowego, zwrotu kosztów wraz z odsetkami i sankcji cywilnych wobec oskarżonych.

2 komentarze do “SEC oskarżył amerykańskich Youtuberów o promowanie Bitconnect”

    • To może być sygnał dla innych youtuberów, że nie mogą tak bezkarnie naciągać ludzi

Dodaj komentarz