Największa giełda

Santander bank rozwija usługę Ripple w Ameryce Łacińskiej

santander ripple

Hiszpański bank Santander postanowił rozszerzyć usługę płatności transgranicznych opartą na technologii Ripple na kolejne kraje Ameryki Łacińskiej.

Bank buduje korytarz płatności łączący kraje Ameryki Łacińskiej ze Stanami Zjednoczonymi umożliwiający szybkie płatności z wykorzystaniem aplikacji One Pay FX opartej na oprogramowaniu xCurrent, firmy Ripple. Santander nie ujawnił o które kraje chodzi, ale wiadomo że bank obsługuje w tamtym rejonie Argentynę, Brazylię, Urugwaj, Chile i Meksyk.

Aplikacja One Pay FX funkcjonuje już od kwietnia 2018 roku w Hiszpanii, Polsce, Brazylii i Wielkiej Brytanii. Umożliwia przesyłanie pieniędzy między państwami w tym samym dniu lub najpóźniej następnego dnia roboczego. Santander nie ujawnia dokładnych wolumenów transakcji za pomocą One Pay FX, ale twierdzi że od stycznia obrót się potroił a w Hiszpanii osiągnął wzrost 120 % w ciągu roku.

Produkt xCurrent, pomimo że stworzony przez Ripple, to nie wykorzystuje do swojego działania XRP. Natomiast kryptowaluta zasila drugą usługę Ripple o nazwie xRapid.

1 komentarz do “Santander bank rozwija usługę Ripple w Ameryce Łacińskiej”

Dodaj komentarz