Największa giełda

Salwador użyje energii z wulkanów do kopania Bitcoina

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele, poinformował że rząd we współpracy ze spółką LaGeo SV, pracuje nad wykorzystaniem energii wulkanów do kopania Bitcoina.

Bukele podczas wtorkowego spotkania zorganizowanego na Twitterze, oznajmił że plan wykorzystania energii geotermalnej do wydobycia BTC jest w trakcie tworzenia. Prezydent ma nadzieję, że tania i ekologiczna energia z wulkanów przyciągnie do Salwadoru firmy zainteresowane kopaniem kryptowalut.

Właśnie poinstruowałem prezesa LaGeoSV (naszej państwowej geotermalnej firmy energetycznej), aby przedstawił plan udostępnienia obiektów do wydobywania Bitcoina z bardzo tanią, w 100% czystą, w 100% odnawialną, zeroemisyjną energią z naszych wulkanów

<span class="su-quote-cite">Nayib Bukele</span>

Salwador coraz poważniej myśli nad przyjęciem pełnego standardu Bitcoina i wykorzystaniem go do poprawy sytuacji gospodarczej w kraju. Zaledwie kilka dni temu organ ustawodawczy Salwadoru przegłosował ustawę przyjmującą Bitcoina jako prawny środek płatniczy i usuwającą wszelkie podatki od zysków kapitałowych związanych z BTC.

Ustawa zobowiązuje sprzedawców do akceptowania Bitcoina jako formę płatności za towary i usługi. W kraju będzie również można płacić podatki w BTC. Dolar amerykański będzie uznawany w Salwadorze za “walutę referencyjną” podczas denominacji cen.

Dodaj komentarz