Największa giełda

Rząd przygotowuje zwolnienie kryptowalut od podatku PCC

kryptowaluty zwolnienie pcc

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy zwalniającej sprzedaż i zamianę kryptowalut od podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Proponowana ustawa ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2020 r.

Projektowana zmiana ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych ma na celu wprowadzenie  zwolnienia od podatku umów sprzedaży i zamiany walut wirtualnych w rozumieniu art. 2 ust. 2 pkt 26 ustawy z dnia 1 marca 2018 r.
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2019 r. poz. 1115).
Proponuje się, aby ustawa miała zastosowanie do czynności cywilnoprawnych dokonanych od 1 stycznia 2020 r., co zapewni ciągłość w nieobciążaniu podatkiem przedmiotowych czynności, po utracie mocy rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku.
Ministerstwo Finansów

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych​ - Wykaz

Obecnie obowiązuje rozporządzenie o tymczasowym zaniechaniu poboru podatku PCC, które po raz pierwszy weszło w życie 13 lipca 2018 roku, a następnie było nowelizowane i obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku.

Kryptowaluty wolne od podatku PCC do końca tego roku

Bezterminowe zwolnienie kryptowalut od podatku PCC jest bardzo ważną informacją dla całej branży. Rozwiązanie o charakterze tymczasowym niejednemu traderowi spędzało sen z powiek, wygląda na to że od nowego roku kwestia PCC od kryptowalut nie będzie już budzić wątpliwości.

1 komentarz do “Rząd przygotowuje zwolnienie kryptowalut od podatku PCC”

Dodaj komentarz