Największa giełda

Rośnie popularność stablecoinów – BitPay dodaje wsparcie dla rozliczeń w GUSD i USDC

bitpay

Procesor płatności BitPay umożliwił sprzedawcom korzystającym z jego platformy, otrzymywanie rozliczeń w dwóch stablecoinach: Gemini Dollar (GUSD) i USD Coin (USDC).

Because GUSD and USDC tokens exist on borderless blockchains, BitPay can now settle these US-dollar pegged stable coins to merchants, wherever they are in the world — even if they don’t have bank accounts

Bitpay

BitPay jest platformą płatniczą założoną w 2011 r. w Atlancie, która świadczy usługi płatnicze za pomocą Bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BCH) z bazą klientów obejmującą 20 000 firm na całym świecie.

Większość sprzedawców korzystających z platformy BitPay do akceptacji wpłat w BTC lub BCH, otrzymuje środki przekonwertowane na lokalną walutę fiat. Natomiast w niektórych miejscach na świecie rozliczenia do tej pory mogły być dokonywane tylko w BTC i BCH.

Dzięki wsparciu rozliczeń w GUSD i USDC sprzedawcy na całym świecie będą mogli otrzymywać wpłaty wyrażone w walucie powiązanej w stosunku 1:1 z dolarem amerykańskim. Zdaniem BitPay umożliwi to szybsze płatności, nawet te międzynarodowe, o dużo mniejszej zmienności niż w przypadku BTC i BCH.

gusd usdc

Dodaj komentarz