Zabezpieczanie sieci Ethereum poprzez zamrażanie określonej puli tokenów ETH na potrzeby stakingu to doskonała metoda generowania dochodu pasywnego. Użytkownicy tego blockchaina otrzymują nagrody za udział w stakingu. Wczoraj padł nowy rekord w ilości zdeponowanych etherów w protokole Beacon Chain.
Obecnie 33% całkowitej podaży ETH znajduje się na łańcuchu Beacon Chain w ramach stakingu, co wczoraj wyniosło 47,36 mln ETH. Staking ETH rośnie w siłę. W dniu 10 lipca platforma analityczna Santiment poinformowała o nowym kamieniu milowym w ekosystemie Ethereum. Chodzi o poziom zdeponowanych tokenów ETH w kontrakcie Beacon Chain, który jest niezbędny do procesu stakingu.
Ilość etherów w stanie stakingu na tym łańcuchu osiągnęła rekordowe 47,36 miliona sztuk, co przekłada się na 33,9% całkowitej podaży tego altcoina. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z poziomem 10,9% sprzed niecałych dwóch lat, gdy Ethereum zmieniło algorytm z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS).
Wniosek z tych danych jest taki, że rośnie zaufanie inwestorów do ekosystemu Ethereum po aktualizacji „The Merge”, która miała miejsce 15 września 2022 roku.
Wzrost ilości zablokowanych tokenów w depozytach stakingowych prowadzi do stopniowej redukcji podaży ETH w obiegu, co może z czasem przełożyć się na wzrost kursu etheru.
Co z ETF-em na ETH?
Niebawem mają wystartować fundusze giełdowe (ETF-y) dla rynku spot etheru w Stanach Zjednoczonych. Dyrektorka ds. zgodności w Bitwise, Katherine Dowling, powiedziała Bloombergowi, że prace nad otrzymaniem ostatecznego zielonego światła od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na wprowadzenie tych funduszy są już na finiszu.
Dzięki ETF-om inwestorzy instytucjonalni będą mogli kupować ether za pośrednictwem tych instrumentów finansowych, co może zwiększyć popyt na ether.