Największa giełda

Rosja zezwoli na handel kryptowalutami tylko na zatwierdzonych giełdach

Projekt ustawy regulującej kryptowaluty przygotowywany przez rosyjski rząd, zakłada zalegalizowanie handlu kryptowalutami tylko na zatwierdzonych giełdach. Ich lista jest obecnie w trakcie przygotowywania.

Rosyjski minister finansów Alexei Moiseev poinformował, że przygotowywane przepisy mają na celu wprowadzenie pewnych limitów, a jednym z nich jest wprowadzenie handlu kryptowalutami tylko na oficjalnych giełdach.

This is about the fact that buying and selling [of cryptocurrencies] will be somehow standardized. The general idea is that it will be necessary to buy and sell on official exchanges, as it will be declared, it will be legalized.

minister finansów Alexei Moiseev

Pierwszy projekt rosyjskiej ustawy został przedstawiony już w grudniu, pojawiło się wtedy sporo propozycji zmian, które obecnie są w fazie dyskusji. Nowy projekt ma być gotowy w lutym, a jego zaadoptowanie przewidywane jest w marcu.

Od kilku miesięcy Rosja szczegółowo bada temat kryptowalut, stworzone zostały nawet specjalne agencje tylko w tym celu. Wybrano też miasto pilotażowe, gdzie w praktyce będzie się sprawdzać funkcjonalność cyfrowych walut i technologii blockchain.

Rosja wybrała miasto pilotażowe dla kryptowalut

 

Dodaj komentarz