Największa giełda

Ripple Labs współpracuje z Narodowym Bankiem Gruzji

Ripple Labs, ogłasza współpracę z Narodowym Bankiem Gruzji, w której Ripple będzie kluczowym partnerem w procesie cyfryzacji systemów finansowych. W weekend przedstawiciele Ripple spotkali się z reprezentantami Narodowego Banku Gruzji, aby omówić dalszą i bardziej intensywną współpracę.

W zeszłym roku Narodowy Bank Gruzji poszukiwał partnera, który wesprze wdrożenie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). We wrześniu ogłoszono przyspieszenie prac w tej dziedzinie, a na początku listopada oficjalnym partnerem technologicznym przy projekcie Digital Lari została firma Ripple Labs.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, partnerstwo obejmowało wdrożenie i rozwój pilotażowego projektu Digital Lari za pośrednictwem platformy Ripple CBDC, mającej na celu ocenę potencjalnych zastosowań Digital Lari w sektorze publicznym, przedsiębiorstwach i wśród użytkowników indywidualnych.

8 czerwca Narodowy Bank Gruzji poinformował na LinkedIn o kolejnym spotkaniu. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Natia Turnava, pełniąca obowiązki prezesa Narodowego Banku Gruzji, Varlam Ebanoidze, dyrektor Departamentu Rozwoju Technologii Finansowych i Nadzorczych, James Wallis, wiceprezes ds. współpracy z bankami centralnymi w Ripple, oraz Alisteir Brown z EPAM Systems. Dyskutowano o zacieśnieniu współpracy w zakresie technologii finansowych i cyfryzacji.

Wallis przedstawił Browna gruzińskim urzędnikom. EPAM Systems specjalizuje się w inżynierii oprogramowania, inżynierii platform cyfrowych i projektowaniu produktów cyfrowych.

Partnerstwo Ripple z Narodowym Bankiem Gruzji jest jednym z wielu międzynarodowych przedsięwzięć firmy. Ripple współpracuje również z Bhutaniem, Czarnogórą, Palau, a także z Bankiem Centralnym Kolumbii, który badał zastosowania technologii blockchain w pilotażu Digital Peso z pomocą Peersyst Technology.

W Japonii aż 80% banków zdecydowało się na współpracę z Ripple w zakresie rozwiązań płatniczych opartych na blockchainie.

Dodaj komentarz