Największa giełda

Ranking kryptowalut wrzesień 2021

Wrzesień 2021 roku na rynku kryptowalut zaznaczył się czerwienią, poza stablecoinami oraz kryptowalutą Solana, wszystkie pozycje z pierwszej dziesiątki widnieją na minusie.

ranking kryptowalut wrzesień 2021

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 982 629 680 634 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -5%

Cena Bitcoina we wrześniu spadła o 5 % (Edit: od czasu rozpoczęcia pisania tego artykułu cena BTC podskoczyła do 47 000 dolarów).

Ethereum również spada we wrześniu, utrzymując się powyżej poziomu 3 000 dolarów. Spadki ceny ETH wynoszą 10 %.

Na trzeciej pozycji w tym miesiącu, podobnie jak w poprzednim rankingu widnieje Cardano. Cena ADA spadła we wrześniu znacząco, bo o ponad 20 %.

Na piąte miejsce spadła w rankingu kryptowaluta Binance Coin (BNB), której cena w ubiegłym miesiącu zanurkowała o 14 %.

Szóste miejsce zajmuje niezmiennie XRP ze spadkiem we wrześniu o 18 %.

Na pozycję siódmą wskoczyła w tym miesiącu kryptowaluta Solana, jedyna spośród całego zestawienia, która zakończyła miesiąc wrzesień na plusie. Solana jest projektem dostarczającym rozwiązania dla branży zdecentralizowanych finansów DeFi. Ostatnio dużo się mówi o tym projekcie w kontekście szalenie szybko rozwijającej się infrastruktury dotyczącej tokenów niewymienialnych NFT.

Dziewiąte miejsce, jak w ubiegłym miesiącu należy do kryptowaluty Polkadot, która jedynie nieznacznie obniżyła swoją wartość.

Na ostatnim miejscu w dzisiejszym zestawieniu uplasował się projekt DOGE, zaliczając 26 % spadek.

Najważniejsze wiadomości na rynku krypto z września 2021

Solana otrzymuje wsparcie inwestycyjne i osiąga nowe ATH

Miesiąc wrzesień był rekordowy dla kryptowaluty Solana, która osiągnęła historyczny szczyt na poziomie 214 dolarów. Projekt otrzymał poważne wsparcie inwestycyjne na rozwój narzędzi dedykowanych branży zdecentralizowanych finansów DeFi. Bardzo pozytywnie na kurs SOL podziałała informacja o uruchomienia przez giełdę FTX platformy handlu tokenami niewymienialnymi NFT, która została zbudowana między łańcuchowo na blokchainie Solana.

Cardano implementuje smart kontrakty

Aktualizacja w sieci Cardano pozwoliła na zintegrowanie funkcji inteligentnych kontraktów. Jest to długo oczekiwany i znaczący krok na drodze rozwoju projektu Cardano, który pozwoli stawać do konkurencji z obecnym potentatem smart kontraktów Ethereum. Ulepszenie umożliwi programistom tworzenie niezliczonej ilości zdecentralizowanych aplikacji DApp, począwszy od prostych narzędzi typu swap do złożonych algorytmów obliczeniowych.

Chiny banują branżę kryptowalut

Chiński rząd po raz kolejny wyraził negatywne stanowisko w stosunku do Bitcoina i całej branży cyfrowych aktywów. Ludowy Bank Chin jasno i wyraźnie dał do zrozumienia, że kryptowaluty w państwie środka są nielegalne i wszelkie próby handlu tymi walorami będą surowo karane. Władze poczyniły wysiłek prowadzący do stworzenia profesjonalnych narzędzi śledzących wszelkie próby podejmowania działań związanych z kryptowalutami.

Jeszcze większą krytyką objęty został cały biznes wydobycia kryptowalut, jako nie ekologiczny i prowadzący do większego skażenia środowiska naturalnego.

W konsekwencji wiele firm, jak giełdy kryptowalut czy baseny wydobywcze zdecydowało się zaprzestać świadczenia swoich usług chińskim obywatelom lub przenieść siedziby do miejsc bardziej przychylnych branży cyfrowych aktywów.

Dodaj komentarz