Największa giełda

Ranking kryptowalut wrzesień 2020

ranking krypto wrzesień 2020

  • Kapitalizacja kryptowalut we wrześniu spadła o 8 %.
  • Pojawiła się nowa kryptowaluta w pierwszej dziesiątce: Polkadot.
  • Z rankingu wypadł Litecoin i Crypto.com Coin.

Patrząc na najnowszy ranking kryptowalut można by rzec: czerwono to widzę. Kryptowaluty z pierwszej dziesiątki wszystkie jak jeden mąż (poza Tetherem) odnotowały spadki w stosunku do ubiegłego miesiąca. Nie dziwi więc fakt, że kapitalizacja całego rynku cyfrowych walut zmalała we wrześniu o 8 %.

ranking kryptowalut wrzesień 2020

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 351 855 738 965 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -8 %

Bitcoin jak na lidera przystało spadł najmniej, tylko o 7 %. Ethereum straciło już nieco więcej bo 19 %. Dosyć podobnie rzecz ma się z XRP znajdującym się obecnie na czwartej pozycji, jego cena zmalała o 16 %.

Na czwartą pozycję powrócił ponownie Bitcoin Cash ze spadkiem ceny 17 %. Natomiast na piąte  miejsce w tym miesiącu wzbił się Binance Coin, jednakże spadek ceny BNB w stosunku do ubiegłego miesiąca wyniósł sporo, bo aż 24 %

Siódmą pozycję zajmuje obecnie kryptowaluta o nazwie Polkadot, która w pierwszej dziesiątce kryptowalut znalazła się po raz pierwszy. Polkadot to projekt, którego głównym celem jest stworzenie zdecentralizowanego Internetu 3.0 zarządzanego w pełni przez użytkowników. Projekt został stworzony przez szwajcarską fundację Web3 Foundation. Choć Polkadot zyskała ostatnio bardzo duże zainteresowanie wśród społeczności kryptowalutowej, to i tak zaliczyła przez miesiąc 29 % przeceny.

Rekordzistą wrześniowych spadków jest znajdujący się na ósmej pozycji Chainlink ze spadkiem ceny aż 35 %. W ubiegły miesiącu LINK notowany był na miejscu piątym.

Dziewiątą pozycję w dzisiejszym rankingu zajmuje Bitcoin SV ze spadkiem 9 %. Na ostatnie dziesiąte miejsce powróciła ponownie kryptowaluta Cardano, choć we wrześniu spadła o 16 %.

Litecoin oraz Crypto.com Coin nie znaleźli się we wrześniu w rankingu dziesięciu największych kryptowalut. Litecoin zajmuje obecnie miejsce jedenaste a Crypto.com Coin dwunaste.

Dodaj komentarz