Największa giełda

Ranking kryptowalut – styczeń 2018

Wraz z nastaniem nowego roku składamy Wam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i przedstawiamy nowy, pierwszy w 2018 r. ranking kryptowalut.

Ranking kryptowalut styczeń 2018

Królem zestawienia pozostaje niezmiennie Bitcoin, choć pojawiły się w ubiegłym miesiącu pogłoski o kryptowalutach depczących mu po piętach. Oczywiście były to rozważania czysto teoretycznie bo jak na razie żadna kryptowaluta nie jest w stanie zagrozić Bitcoinowi z market cap 232 mld $.

Pierwszą z kryptowalut, o których mowa jest Ripple, który osiągając ostatnio kosmiczny wręcz wzrost o 1000 % przekroczył kapitalizację najpierw Bitcoin Cash a następnie Ethereum, zajmując drugie miejsce w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji. Więcej o Ripple i jego aktualnej sytuacji przeczytacie w tym poście:

Czy Ripple zdetronizuje Bitcoina?

Kolejną kryptowalutą, która w grudniu odnotowała olbrzymie wzrosty rzędu 400 % była IOTA. Obecnie jest w korekcie i zajmuje siódme miejsce w rankingu. Co ciekawe obie kryptowaluty – IOTA i Ripple rozpoczęły współpracę z wielkimi światowymi korporacjami, które dostrzegły ich potencjał i postanowiły go wykorzystać w praktyce.

IOTA kryptowalutą trzeciej generacji – czy przebije Bitcoina i Ethereum?

Dla Litecoina grudzień także był dobrym miesiącem, wzrosty sięgnęły 300 % i dały mu skok w rankingu o jedną pozycję. Obecnie LTC podobnie jak większość kryptowalut jest w korekcie.

Na miejscach 8 oraz 10 pojawiły się nowości – NEM oraz Stellar.

Dash odnotował spory spadek o cztery miejsca i w tym momencie znajduje się na pozycji dziewiątej, zamieniając się miejscami z Cardano, które wskoczyło na pozycję piątą.

Z pierwszej dziesiątki grudniowego zestawienia wypadł Bitcoin Gold oraz Monero.

1 komentarz do “Ranking kryptowalut – styczeń 2018”

  1. bitcoin jest bezuzyteczny ze wzgledu na prowizje – jego popularnosc teraz wynika z działan spekulacyjnych a nie uzytecznosci do rozliczania transakcji

    Odpowiedz

Dodaj komentarz