Największa giełda

Ranking kryptowalut sierpień 2020

ranking krypto sierpień 2020

Końcówka wakacji na rynku kryptowalut zaznaczyła się pozytywnie, kapitalizacja całego rynku wzrosła w ciągu miesiąca o 12 %. Coraz bardziej widoczny jest też trend związany z DeFi a co za tym idzie znaczny wzrost cen niektórych kryptowalut działających w tym obszarze.

ranking kryptowalut sierpień 2020

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 383 810 709 228 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 12 %

Bitcoin w tym miesiącu osiągnął 1 % wzrostu czyli jego cena pozostała na praktycznie niezmienionym poziomie w stosunku do początku ubiegłego miesiąca.

Inaczej rzecz się ma w przypadku Ethereum, które należy do grona najmodniejszych ostatnio kryptowalut z branży tzw. DeFi. Cena ETH wzrosła w tym miesiącu o 28 % osiągając poziom ponad 450 $.

Tether znalazł się w obecnym rankingu na trzecim miejscu, spychając jednocześnie XRP na pozycję czwartą. Mimo wszystko XRP poradziło sobie nie najgorzej w tym miesiącu odnotowując wzrost na poziomie 9 %.

Na piątym miejscu pojawiła się kryptowaluta debiutująca w pierwszej dziesiątce, a mianowicie Chainlink (LINK), której cena przez miesiąc wzrosła o ponad 100 %. Chainlink podobnie jak ETH wpisuje się w obecny trend związany z DeFi.

Na szóstą pozycję spadł Bitcon Cash zaliczający w tym miesiącu dziesięcioprocentowy spadek. Na siódmym miejscu utrzymał się Litecoin, którego cena wzrosła w sierpniu o 5 %.

Na ósmym miejscu w tym miesiącu znalazł się Bitcoin SV odnotowujący spadek ceny o 18 % i spadek o dwa oczka w rankingu w stosunku do lipcowego zestawienia.

Pozycję dziewiątą zajmuje nadal Crypto.com Coin, którego cena wzrosła o 6%, natomiast na ostatnim dziesiątym miejscu znajduje się Binance Coin ze wzrostem ceny w sierpniu o 11 %.

Dodaj komentarz