Największa giełda

Ranking kryptowalut październik 2021

Październik był miesiącem ponownego odbicia na rynku kryptowalut, dobre wiadomości z rynku Bitcoina sprawiły, że kapitalizacja całego rynku znów urosła o 1/3.

ranking kryptowalut październik 2021

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 2 653 420 728 821 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 34 %

Bitcoin w tym miesiącu może poszczycić się wzrostami rzędu 38 % i po raz kolejny osiągnięciem nowego rekordu cenowego. Wprowadzenie pierwszych funduszy ETF na kontrakty terminowe na Bitcoina spowodowało zdecydowany wzrost optymizmu na rynku.

Także Ethereum miało swój bardzo dobry miesiąc. Cena kryptowaluty wzrosła w październiku o 39 %, a kilka dni temu kryptowaluta również osiągnęła nowe ATH na poziomie 4 455 dolarów. Wzrosty na ETH są pobudzane zarówno dobrą passą na Bitcoinie, ale również wprowadzaniem kolejnych aktualizacji na drodze do Ethereum 2.0.

Na trzecie miejsce powróciła kryptowaluta Binance Coin, osiągająca w październiku ponad 30 % wzrostu.

Cardano spadło na pozycję piątą i jest to jedyna kryptowaluta z pierwszej dziesiątki kończąca miesiąc na minusie.

Solana wzniosła się na pozycję szóstą osiągając ładny 45 % wzrost.

Na miejscu siódmym plasuje się w tym miesiącu XRP z 13 % wzrostem.

Pozycję ósmą zajmuje Polkadot, której cena w październiku zwiększyła się o połowę.

Na dziewiąte miejsce z zawrotnymi wzrostami 884 % wskoczyła kryptowaluta Shiba Inu (SHIB), młodszy brak (albo siostra) Dogecoina, która podobnie jak DOGE, bazuje na popularności kryptowalut-memów.

I dziesiąte miejsce zajmuje w dzisiejszym zestawieniu kolejna kryptowaluta z serii “memy psa rasy Shiba Inu”, czyli znany od dawna wszystkim Dogecoin. Cena DOGE w październiku wzrosła o 33 %.

Najważniejsze wiadomości na rynku krypto z października 2021

Pierwsze ETF-y na kontrakty terminowe na Bitcoina trafiają na giełdę NYSE

Długo wyczekiwane fundusze ETF na Bitcoina wreszcie zaczęły funkcjonować, co prawda nie bazują na fizycznych jednostkach BTC, a na kontakrach terminowych na kryptowalutę, ale dla branży cyfrowych aktywów, to i tak było wydarzenie miesiąca. ProShares Bitcoin Futures ETF zadebiutował na nowojorskiej giełdzie osiągając spektaku;arny sukces i wolumen sięgający 1 miliarda dolarów.

Walmart zainstalował pierwsze 200 bitomatów w swojej sieci sklepów

Sławna amerykańska sieć sklepów detalicznych Walmart, zdecydowała się umieścić w swoich placówkach 200 urządzeń służących do wymiany Bitcoina. Co więcej, firma ma w planie instalować kolejne bitomaty, dobijając do ilości 8 000. Inicjatywa była możliwa poprzez współpracę z z firmą Coinstar oraz giełdą kryptowalut Coinme.

Sprzedawcy Mastercard otrzymają pełen pakiet funkcji kryptowalutowych

Sprzedawcy korzystający z usług Mastercard już niedługo będą mogli zaoferować swoim klientom możliwość kupna, sprzedaży czy przechowywania kryptowalut. Ponadto będą mogli organizować programy lojalnościowe oferując jako nagrody aktywa kryptowalutowe. Usługi będą zapewniane przez Mastercard we współpracy ze spółką Bakkt, firmą notowaną na giełdzie specjalizującą się w rozwiązaniach kryptowalutowych.

Dodaj komentarz