Największa giełda

Ranking kryptowalut marzec 2021

Marzec był kolejnym dobrym miesiącem na rynku kryptowalut, kapitalizacja wszystkich cyfrowych walut wzrosła ogółem o 30 %. Coraz bardziej można zauważyć nowe projekty w pierwszej dziesiątce kryptowalut, które wypierają starsze coiny, jak Bitcoin Cash, Stellar czy EOS. Niezmiennie na swoich wysokich pozycjach utrzymują się jednak Bitcoin, Ethereum i Binance Coin.

ranking kryptowalut marzec 2021

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 880 704 362 040 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 30 %

Bitcoin w ciągu marca osiągnął wzrosty rzędu 24 %. W połowie miesiąca Bitcoin wyznaczył swoje ostatnie ATH na poziomie ponad 61 000 dolarów.

Ethereum waha się obecnie w rejonie 2 000 dolarów, a wzrosty w ciągu minionego miesiąca wynoszą 26 %. Trzecie miejsce należy do Binance Coin, którego cena wynosi 315 dolarów, co stanowi wzrost o 27 %.

Cardano spadło na pozycję piątą i jako jedyna kryptowaluta w pierwszej dziesiątce widnieje na czerwono, zaliczając 6 % spadek ceny.

Na pozycji szóstej znajduje się dzisiaj Polkadot osiągająca wzrost rzędu 8 %, a na miejscu siódmym XRP z 30 % wzrostem.

Miejsce ósme w dzisiejszym zestawieniu należy do kryptowaluty Uniswap, której cena wzrosła w marcu o 23 %. Uniswap pojawiła się w pierwszej dziesiątce 8 marca, osiągając nowe ATH na poziomie prawie 35 dolarów. Uniswap to znana zdecentralizowana platforma, umożliwiająca automatyczny handel tokenami z branży zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Dziewiąte miejsce należy do kryptowaluty Filecoin (FIL), której cena w marcu wzrosła aż o 123 %. Filecoin to zdecentralizowany system do przechowywania danych, którego celem jest “przechowywanie najważniejszych informacji ludzkości”.

Dziesiąta ostatnia pozycja należy dzisiaj do Litecoina, którego cena wzrosła w marcu o 15 %.

Dodaj komentarz