Największa giełda

Ranking kryptowalut marzec 2020

ranking krypto marzec 2020

Marzec bardzo niemile zaskoczył inwestorów kryptowalutowych, kapitalizacja całego rynku kryptowalut w ciągu miesiąca zmniejszyła się aż o jedną czwartą. Cena Bitcoina zanurkowała osiągając poziom 5 000 $, ale na dzień dzisiejszy nieco odbiła do 6477 $. Inne rynki finansowe również mocno spadły w marcu, zaczął się globalny kryzys i na dodatek na świecie szaleje epidemia koronawirusa.

ranking marzec 2020

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 182 130 841 544 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -26 %

Widok pierwszej dziesiątki kryptowalut nie napawa optymizmem, wszystkie jak jeden mąż (poza Tetherem) świecą krwawo czerwonym kolorem. Najmniejsze spadki zanotowały Bitcoin SV i XRP – 24 %. Natomiast rekordzistą okazał się Tezos osiągając 42 % spadku, po ostatnich bardzo ładnych wzrostach.

Kryzys finansowy na świecie zaledwie się zaczął, a większość rynków spadła bardzo dużo w rekordowo szybkim czasie. Moc tego kryzysu porównuje się z Wielkim Kryzysem, który miał miejsce w latach trzydziestych ubiegłego wieku, a niektórzy spekulują że będzie on jeszcze poważniejszy. Dodatkowo kwestia koronawirusa nie została rozwiązana i wiele krajów obecnie zmaga się ze szczytową ilością zachorowań.

Ze względu na krótką historię kryptowalut ciężko przewidywać jak mogą się zachować w tak krytycznej sytuacji.

Dodaj komentarz