Największa giełda

Ranking kryptowalut – marzec 2018

Ranking kryptowalut 03.2018

Czołówka w marcowym rankingu kryptowalut przedstawia się tak samo jak w ubiegłym miesiącu. Pozostałe miejsca zmieniły się nieznacznie. W tym miesiącu nie pojawiła się żadna nowość w pierwszej dziesiątce kryptowalut, odnotowaliśmy natomiast jeden powrót.

Ranking kryptowalut marzec 2018

Pierwszą pozycję w rankingu zajmuje Bitcoin, którego kapitalizacja wzrosła o 10 % w stosunku do ubiegłego miesiąca i stanowi teraz 41% całego rynku kryptowalut (na początku lutego było to 31%). Natomiast kapitalizacja większości altcoinów spadła, wyjątek stanowi np. Litecoin.

Pozostałe miejsca w pierwszej czwórce nie uległy zmianie i zajmują je kolejno: Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash. Ich kapitalizacja spadła o 12 % – Bitcoin Cash, 17 % – Ripple, 25 % – Ethereum.

Kolejne, piąte miejsce w rankingu zajął Litecoin, który przez ostatni miesiąc wspiął się o trzy oczka do góry a jego kapitalizacja wzrosła o 20 %. Cena Litecoina była ostatnio pompowana przez hard forka w wyniku, którego powstał Litecoin Cash oraz usługę LitePay, która została uruchomiona 27 lutego (część usługi – LitePay Card nadal nie jest dostępna).

LitePay – procesor płatności Litecoin gotowy do uruchomienia

Litecoin Cash czyli hard fork na Litecoinie

Szósta pozycja w tym miesiącu przypadła NEO, choć jego kapitalizacja również zmalała o 15 %.

Cardano oraz Stellar spadły o dwie pozycje i teraz zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce. Kapitalizacja tych altcoinów również spadła o ok. 33 % (Stellar) i 50% (Cardano).

Na dziewiątej pozycji utrzymał się EOS, jego kapitalizacja w stosunku do lutego zmniejszyła się o 25 %.

Ostatnie dziesiąte miejsce zajmuje Monero, które po krótkiej nieobecności powróciło do pierwszej dziesiątki kryptowalut. Tym samym z rankingu wypadł NEM.

Dodaj komentarz