Największa giełda

Ranking kryptowalut maj 2022

Czerwień na dobre zawitała na rynek kryptowalut i ciężko się oprzeć wrażeniu, że pomimo kalendarzowego lata jesteśmy w środku krypto zimy.

ranking kryptowalut maj 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 299 981 240 215 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -24 %

Bitcoin w przeciągu ostatniego miesiąca stracił na wartości 17 % i jego cena oscyluje obecnie w okolicach 31 tys. dolarów. Oznacza to, że spadek od ostatniego ATH z listopada 2021 roku wynosi już ponad 50 %.

Ethereum w ostatnim miesiącu poradziło sobie jeszcze gorzej niż BTC, spadając aż o 30 % i zatrzymując się na poziomie poniżej 2 tys. dolarów. Cena ETH od ostatniego ATH z przed pół roku spadła już o 60 %.

Trzecie i czwarte miejsce w rankingu zajmują kolejno stablecoiny Tether oraz USD Coin. Ponadto na ósmym miejscu, po raz pierwszy w pierwszej dziesiątce kryptowalut, pojawił się trzeci stablecoin Binance USD.

Piąte miejsce w zestawieniu zajmuje BNB, który w maju notuje 17 % spadek.

Pozostałe miejsca w zestawieniu zaznaczyły się jeszcze większymi spadkami, z których największy przypadł Solanie tracącej w maju prawie połowę wartości.

Przez ostatni miesiąc głównym punktem wszystkich rozmów w kryptowalutowych zaściankach, był spektakularny upadek projektu Terra, zakończony spadkami ceny tokena LUNA z 85 dolarów do wartości bliskiej zera. Podobnie stablecoin tworzony na blockchainie Terra, Terra USD (UST), w zeszłym miesiącu znajdujący się na dziesiątym miejscu pod względem kapitalizacji, dziś jest nie wart prawie nic.

Zespół zarządzający projektem Terra na czele z CEO Do Kwonem, podjął próbę ratowania sytuacji, uruchamiając nowy blockchain Terra i organizując airdrop nowych tokenów LUNA 2.0. Plan jednak nie przyniósł oczekiwanych efektów i dziś, trzy dni po uruchomieniu sieci Terra 2.0, cena nowego tokena LUNA spada o 60 %.

Kryptowaluty pod okiem regulatorów

W maju  w sieci pojawiła się informacja o nowych regulacjach planowanych dla branży cyfrowych aktywów. Międzynarodowa Organizacja Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) planuje stworzenie globalnej instytucji regulującej rynek kryptowalut i ujednolicającej ramy prawne na całym świecie.

Republika Środkowoafrykańska zaakceptowała Bitcoina

Kraj leżący w środkowej Afryce zdecydował się uznać Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Jest to drugie państwo na świecie, po Salwadorze, które zdecydowało się na pójście taką ścieżką.

Dodaj komentarz