Największa giełda

Ranking kryptowalut – maj 2018

Ranking kryptowalut maj 2018

Nie tylko za naszymi oknami wiosna w pełni, także w majowym rankingu kryptowalut się zazieleniło. Kapitalizacja całego rynku wzrosła prawie dwukrotnie, w stosunku do początku kwietnia i wynosi obecnie 413 728 395 752 $.

Ranking kryptowalut maj 2018

Wielkimi wygranymi majowego rankingu są dwie kryptowaluty: EOS (na czwartym miejscu) oraz Tron (miejsce dziewiąte). Ceny tych kryptowalut wzrosły o zawrotne wartości, aż o 225 % (EOS) i 185 % (Tron), od początku kwietnia 2018 r. Wzrosty związane są z rozwojem obu projektów, Tron w połowie czerwca planuje przenieść się na własny blockchain (w tym momencie operuje na sieci Ethereum), natomiast EOS także rozwija swój własny blockchain, nawiązuje nowe współprace, a ponadto rozwija zdecentralizowaną giełdę z Bitfinex.

https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci/bitfinex-oglasza-utworzenie-eosfinex-gieldy-opartej-na-platformie-eos-io/

Pierwsze cztery miejsca w rankingu pozostają bez zmian, zajmują je kolejno: Bitcoin, Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash. Wzrosty tych kryptowalut od początku kwietnia kształtują się na poziomie 34 % (Bitcoin), 75 % (Ethereum), 68 % (Ripple) i 100 % (Bitcoin Cash).

Na piąte miejsce wskoczył w maju EOS, natomiast szóstą pozycję zajmuje obecnie Cardano, wznosząc się o jedno oczko w stosunku do ubiegłego miesiąc z kapitalizacją większą o 130 %.

Na siódmą pozycję spadł Litecoin, który w maju był na miejscu piątym. Kapitalizacja LTC również wzrosła, ale mniej niż innych kryptowalut – o ok. 33 %.

Ósmą pozycję zachował, jak w ubiegłym miesiącu Stellar z kapitalizacją większą o 100 %.

Na dziewiątej pozycji znajduje się Tron, a ostatnie miejsce w najlepszej dziesiątce zajmuje NEO. Kapitalizacja NEO wzrosła od początku kwietnia o 70 %, ale to nie wystarczyło do utrzymania dziewiątej pozycji z ubiegłego miesiąca.

Z kwietniowego rankingu wypadła IOTA, będąca obecnie na jedenastej pozycji.

Dodaj komentarz