Największa giełda

Ranking kryptowalut luty 2022

Luty 2022 był burzliwym czasem na rynkach finansowych, w tym także na rynku kryptowalut. Rozpoczęcie rosyjskiej inwazji na Ukrainie sprawiło, że cena bitcoina w ciągu jednego dnia spadła o kilka tysięcy, podobne duże i gwałtowne spadki miały również miejsce na innych kryptowalutach. Koniec końców na początku marca cena bitcoina odbiła i notuje on nawet lepszą pozycję niż miesiąc temu.

ranking kryptowalut luty 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 914 907 262 779$

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 9% 

Cena bitcoina w ciągu lutego wzrosła o 13 % i kształtuje się na poziomie powyżej 43 tys. dolarów. Spadki i nerwowa sytuacja związana z wojną na Ukrainie, widoczna była na wykresie BTC 24 lutego. Wtedy to cena bitcoina zanurkowała do 35 tys. dolarów w przeciągu zaledwie kilku godzin.

Ethereum wzrosło w stosunku do ubiegłego miesiąca o 6 % i dziś jego cena wynosi niecałe 3000 dolarów.

Trzecie i piąte miejsce w zestawieniu kryptowalut pod względem kapitalizacji zajmują stablecoiny: USDT oraz USDC.

Pomiędzy nimi na czwartej pozycji plasuje się Binance Coin, którego cena w porównaniu do początku lutego wzrosła o 7 %.

Na szóste miejsce w tym miesiącu wskoczyło XRP ze wzrostem ceny o 24 %.

Na pozycji siódmej w tym miesiącu znajduje się kryptowaluta Terra (LUNA) z rekordowym jak na całą pierwszą dziesiątkę wzrostem 72 %. Terra umożliwia tworzenie stablecoinów przy wykorzystaniu technologii smart kontraktów.

Na miejsca ósme oraz dziewiąte spadły kryptowaluty Cardano oraz Solana, obie zaliczając w tym miesiącu 9% spadek.

Ostatnie dziesiąte miejsce w dzisiejszym zestawieniu zamyka kryptowaluta Avalanche (AVAX), której cena w przeciągu lutego wzrosła o 21%. Avalanche skupia swoją działalność w obrębie branży zdecentralizowanych finansów, dostarczając rozwiązania wykorzystujące inteligentne kontrakty.

Najważniejsze wiadomości na rynku krypto z lutego 2022

W tym miesiącu skupiliśmy się głównie na przekazywaniu informacji o scamach i oszustwach, za pomocą których złodzieje chcą wyłudzić Wasze środki. Warto być na bieżąco z taktykami stosowanymi przez oszustów, aby móc się przed nimi chronić. Popularnym obszarem działania scamerów są portfele kryptowalutowe, w tym Metamask, zyskujący ostatnio coraz bardziej na popularności. Oszuści za pomocą phishingu emailowego próbują przekierować użytkownika na fałszywą stronę wyłudzającą dane. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem.

Drugim aspektem naszego działania w lutym były treści edukacyjne, warto je przeczytać żeby dowiedzieć się więcej o branży kryptowalut i innych nowych technologii.

Czym jest yield farming i w jaki sposób dostarcza się za jego pośrednictwem płynność na giełdy kryptowalut

Farming to jedna z tych metod, które pozwalają na zarabianie pasywnego dochodu na kryptowalutach. Stając się dostawcą płynności możesz w zamian otrzymać nagrody w postaci na przykład nowych tokenów. Warto zapoznać się z korzyściami płynącymi z takiego modelu, a także potencjalnymi zagrożeniami.

Staking jako najpopularniejsza metoda uzyskiwania dochodu pasywnego na kryptowalutach

Staking znany jest od dawna, oferują go wszystkie większe platformy kryptowalutowe. To prosta metoda pozwalająca uzyskać dodatkowe korzyści z posiadania tokenów lub kryptowalut. Staking oprócz niewątpliwych zalet ma też wady, których należy być świadomym przy angażowaniu się w ten rodzaj finansowania. Zachęcamy do przeczytania artykułu, za pomocą którego możecie porównać korzyści z ewentualnymi zagrożeniami.

Czy kryptowaluty są nadal przyszłościową branżą?

Jakie branże w przyszłości będą cieszyć się największym zainteresowaniem i czy kryptowaluty będą jedną z nich? Na te pytania spróbowaliśmy odpowiedzieć w powyższym artykule, zachęcamy do przeczytania!

Dodaj komentarz